top of page
Anchor 1

הסרת חסימות והגבלות
ברשתות החברתיות

חשבון הפייסבוק או חשבון האינסטגרם נחסם? הטיקטוק נפרץ? הושבת? 

יש לכם אפשרות להציל אותם!

במציאות של היום רובנו נמצאים ופעילים ברשתות החברתיות, בין אם למטרות הנאה ופנאי ובין אם ליצירת קשרים אישיים חברתיים או מקצועיים. כידוע, פלטפורמות אלו מרכזות עבורנו את תמצית החוויות אותן אנו בוחרים לשתף ברשת האינטרנט, כולל, תמונות, שיתופי מיקום, תגובות שאהבנו או חיבובים ("לייקים") שהענקנו לאחרים. אבל מה קורה כשיום אחד הפלטפורמה שאנחנו כל כך אוהבים פשוט נחסמת לנו לשימוש? האם זה אומר שמישהו פרץ לנו לחשבון? האם עברנו בשוגג על כללי הקהילה?

מדוע עלול החשבון שלי ברשתות החברתיות להיחסם?
 

גורמים רבים עשויים להוביל לכך שהחשבונות ברשתות החברתיות יוגבלו או ייחסמו. חברת META האמריקאית מחזיקה את החשבונות שלכם בפייסבוק, באינסטגם ובוואטספ, וחברת TIKTOK הסינית מחזיקה את חשבון ה-TIKTOK שלכם בשרתיה. ברוב המקרים, חברות אלו מגבילות או חוסמות את החשבון שלכם ברשת החברתית כתוצאה מדיווח על התנהגות חשודה או הפצת חומרים אסורים ברשת.

חשוב לזכור, הרשת החברתית, כמו גם האינטרנט כולו אינו מקום "בטוח" ו"נקי" וקיימים בו סיכונים רבים למידע הפרטי שלכם. על כן, חברות אלו פועלות במשנה זהירות כדי לוודא שאין הפרות של תנאי הקהילה שלהן ומגבילות מראש תכנים המעודדים אלימות, עירום, או מידע שקרי (המכונה גם "FAKE NEWS"). 

כיצד השימוש שלי יכול לגרום להפרה של כללי הקהילה?

META ו-TIKTOK פועלות באמצעות אלגוריתמים מתקדמים, שיכולים לזהות פוסטים ותגובות שמפרות את הכללים, משתמשים המציעים בקשות חברות מרובות, משתמשים אשר פותחים "פרופילים בדויים" או כאלו שעוסקים בתוכן בלתי חוקי. אם זיהה האלגוריתם פעילות שכזו, יש בכוחן של החברות היכולת להגביל או לחסום חשבונות (באופן מיידי אגב). חשוב לציין שחסימת חשבון היא לא בהכרח החלטה סופית וניתן לערער עליה כל עוד החשבון לא נחסם לצמיתות.

 

ביטול חסימה של חשבון ברשת החברתית - שלבי פעולה

במקרה של חסימת חשבון פייסבוק או חסימת חשבון אינסטגרם או חסימת חשבון וואטספ או חסימת חשבון טיקטוק, חשוב לדעת שיש לכם מספר אפשרויות שניתן לנקוט על מנת לבטל את החסימה:

שלב א' - הגשת ערערור על החסימה/הגבלה: מומלץ לעשות בדיקה יסודית של הסטנדרטים, התנאים וההגבלות של כל אחת מהקהילות כדי לזהות אם הפרת כללים בשוגג. אם את/ה משוכנע/ת שחשבונך נחסם בטעות, ניתן לערער על ההחלטה באמצעות מילוי טופס במרכז העזרה של META או TIKTOK. בעת מילוי הטופס, מומלץ לספק פרטים רבים ככל האפשר על החשבון והסיבה לחסימתו (אם התקבלה אצלכם). עדיף לכלול צילומי מסך של כל הודעה או התראה שקיבלת, כמו גם כל מידע רלוונטי אחר. בנסיבות מסוימות, META או TIKTOK עשויה לבקש מכם מידע משלים או תיעוד כדי לאמת את זהותך. זה יכול לכלול מתן תעודה מזהה שהונפקה על ידי הממשלה או צורות זיהוי חוקיות אחרות כחלק מתהליך האימות. אם שלב זה לא הצליח ניתן להמשיך לשלבים הבאים במטרה לנסות ולשחזר את החשבון. 

שלב ב' - בדוק מחדש את הערעור שלך: כדאי לבדוק שוב את הערעור שלך, מכיוון שיכול להיות שגיאה או שפרטייך האישיים לא נקלטו. ניתן לשקול פנייה אישית למערכת התמיכה והעזרה של META או TIKTOK באתר שלהן.

שלב ג' - פנייה לעורך דין: במקרה וכל ניסיונותייך נכשלו, כי אז באפשרותך לפנות לייצוג משפטי שעשוי להיות המוצא האחרון לטיפול בחסימת או הגבלה של החשבון. לפני נקיטת צעד זה, הכרחי לסקור ביסודיות את הסיבה לחסימה או להגבלה. 

איך אפשר למנוע את החסימות בעתיד? 

להלן המלצות שלנו לשמירה על פרטיות ואבטחת חשבון ברשתות החברתיות:

1. היזהרו בפוסטים ובשיתופים: הימנעו משיתוף תוכן שעלול להיתפס כפוגעני, מפלה, בלתי חוקי או מזיק. זה כולל הימנעות מדברי שטנה, עירום, אלימות או הפצת מידע מוטעה.

 

2. דווחו בצורה נכונה: אם אתם נתקלים בתוכן שאינו ראוי או במשתמש שלא נוהג בכבוד, השתמשו באפשרות לדווח והוסיפו פרטים ברורים ומדויקים על ההפרה. דיווח בצורה נכונה ומדויקת יכול להיות מפתח למניעת חסימה של חשבונך ברשת חברתית. הדיווח מהווה גם כלי שמטרתו לאזן ולשמור על סדר ובטיחות בקהילה המקוונת.


3. הכרו את תקנוני השימוש של הקהילות: הבנה והקפדה על הסטנדרטים, התנאים וההגבלות של הקהילה של פייסבוק או אינסטגרם או וואטספ או טיקטוק היא בעלת חשיבות עליונה. המודעות לתקנוני השימוש מונעת הגבלות וחסימות מיידיות.  

4. חזקו את סיסמאות החשבון: מומלץ להחליף את סיסמאות לחשבון אחת לכמה חודשים ולהשתמש רק בסיסמאות חזקות שידועות רק לכם. חשוב לזכור שהאינטרנט אינו "מקום בטוח" ולכן מומלץ לא ללחוץ על קישורים ("לינקים") שאינכם מכירים. כמו כן, דעו כי META לעולם לא שולחת "התראות" לפני השבתה או הגבלה של חשבון, ועל כן, אם קיבלתם הודעה שכזו ממקור בלתי ידוע מומלץ בחום לא להתפתות ולא ללחוץ על הקישור (ודאי שאין לשתף סיסמאות או מידע אישי עם אנשים זרים שאינכם מכירים).  

שורה תחתונה, סבלנות היא מילת המפתח, שכן כל מקרה הוא ייחודי ויש לבחון היטב את הנסיבות הפרטיות של כל מקרה לגופו. אם חוויתם פריצה לחשבון הפייסבוק או הושבת לכם חשבון האינסטגרם
או הוגבל חשבון הוואטספ או אם נחסם לכם חשבון הטיקטוק, דעו לכם שאתם לא לבד. משרדנו מתמחה בביטול חסימה או הגבלת חשבונות בפלטפורמות ורשתות חברתיות פופולריות, בין אם עקב סיסמאות שנשכחו פעילות חשודה או פריצה בלתי צפויה ונוכל לטפל גם במקרה שלכם בזמן הקצר ביותר. 

bottom of page